Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

http://korbielow.net/foto_news/2014/02/23/ - tu fotorelacja większości nam znanych (poprzez internet:wink:) ludzi z Korbielowa - wybrali się dzisiaj na wycieczkę od samego dołu aż do Kopca - 36 fotek - postanowiłem zalinkować, bo daje dobry pogląd na to, jakie warunki panują na tych trasach. Jak widać - góra, choć trasa krótka - wygląda całkiem, całkiem:smile: - no ale od Miziowej wzwyż temperatura zawsze niższa, więc tam śnieg zawsze będzie lepiej trzymał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co? Talerzyk dzisiaj chodził?

Chodzi już od około tygodnia. Dodam tylko, że jest to inicjatywa właściciela Schroniska na Miziowej, by goście którzy wykupili tam pobyt, mieli po czym zjeżdżać, a nie musieli zjeżdżać jak to pare sezonów temu było, jeep'ami na niżej położone trasy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosi się kanapa na Miziową. A słyszałem, że w przyszłym roku to.... będzie się działo w Korbielowie. W piątek o 18,00 przyjechałem z synem na kanapę i właśnie wyłączyli bo ostatni skończyli jazdę. Gość z obsługi, ten sam który ratował honor ośrodka w grudniu jak uruchomili o 9,00 dopiero pyta się mnie co chcecie pojeździć? I pewnie by puścili tylko dla nas dwóch ale głupio mi się zrobiło i poszliśmy na Babę. Coś się jednak zmienia, za parę lat będzie gdzie pojeździć. Wczoraj na Dolinach na Skrzycznem też byłem zaskoczony obsługą przy orczyku, kiedy nie wiem czemu wypiąłem się z orczyka, nie mogłem się utrzymać, niesamowite tyle lat na orczyku a tu taka wpadka. Obsługa wywiozła mi narty na wypłaszczenie bo chyba bym się nie wydrapał pod ten "wznos" -jak to w Korbielowie nazywają- z nartami.

Pozdrowienia dla całej obsługi ON Pilsko i COS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
:eek: a co ..? Bażanta w malinach na stoku musisz jeść...???

Hawełka i Wierzynek chciały tam otworzyć restaurację i serwować dania z dziczyzny (co by dziczyzna nie miała problemu z przejściem przez trasy narciarskie na drugą stronę ) ale oprotestowali to zieloni z pracowni :wink: :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawełka i Wierzynek chciały tam otworzyć restaurację i serwować dania z dziczyzny (co by dziczyzna nie miała problemu z przejściem przez trasy narciarskie na drugą stronę ) ale oprotestowali to zieloni z pracowni :wink: :stupid:

A ja pamietam jak w Wierzynku facet przygrywał na pipcach do kotleta, a kolegę pogryzły pchły!!!!:smile:Czasy się zmieniają, renoma pozostaje! Ciekawe jak z pchłami?:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... ale sypie tylko tam! Niedaleki Szczyrk - zero opadu. Wisła - zero opadu.. Ustroń też suchy..

Po drugiej stronie u Słowaków (pension Hrubljak) też czysto!

Bo tu u nas taka zasada, jak sypie na Pilsku to nie na Skrzycznem, jak wieje na Skrzycznem to nie na Pilsku. To są dwa odrębne pasma górskie: Baraniej Góry i drugie Pilska z Rysianką gdzie panuje zupełnie inny klimat. Jeszcze nic nie wiadomo jak z tą zimą tej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z rozmów z pracownikami wiem, że entuzjazm co do budowy kolejnych kanap trochę chyba opadł po tej zimie (trudno się dziwić), ale pod koniec sezonu miało być jakieś zebranie z nowym właścicielem.

A tak w ogóle, to co właściwie jest problemem jeśli chodzi o pociągnięcie naśnieżania na szczyt Buczynki? Brak wymaganej zgody? Problem z wodą/ciśnieniem? Czy to, że jest to teren "Natura 2000" jak w przypadku odcinka Miziowa-Szczawiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki widok tylko potwierdza moją opinię , że Pilsko to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce gdzie sezon narciarski może trwać co najmniej 5 miesięcy (od grudnia do kwietnia ) , niezależnie od fanaberii pogodowych. Warunek podstawowy - sprawny system naśnieżania !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki widok tylko potwierdza moją opinię , że Pilsko to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce gdzie sezon narciarski może trwać co najmniej 5 miesięcy (od grudnia do kwietnia ) , niezależnie od fanaberii pogodowych. Warunek podstawowy - sprawny system naśnieżania !

Rejon Skrzycznego ma zupełnie podobne warunki klimatyczne tzn. ciut wyższe średnie temperatury, suma opadów rocznych w tych samych granicach czyli1100-1400mm. Pogoda jest coraz bardziej kapryśna i obfituje w okresy ekstremalnie pogody tzn. fale mrozów na przemian z bardzo dużymi odwilżami. Miniona zima klimatyczna 01.12.2013-28.02.2014 była wyjątkowo ciepła i sucha (najcieplejsza od zim 2006/2007 i 2007/2008)i nawet przy dobrym systemie naśnieżania 5 miesięczny sezon byłby niemożliwy ale 3 miesiące chyba tak. Na Skrzycznem też sypie i mamy taki przedwiosenny atak zimy. Raczej na krótko. Skrzyczne http://www.skywindows.net/pl/camera/741#live

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet przy dobrym systemie naśnieżania 5 miesięczny sezon byłby niemożliwy ale 3 miesiące chyba tak.....

Janek , z całym szacunkiem , ale nie masz racji .

Biorąc za przykład tegoroczną , bardzo słabą zimę , która jest jakimś ekstremum , zdarzającym się raz na kilka-kilkanaście lat ,to jak dobrze by naśnieżono w grudniu trasy od Szczawin wzwyż , to spokojnie byłaby tam ciągła jazda do teraz .Owszem , warunki byłyby raz lepsze raz gorsze , ale jestem pewien , że nie byłoby tam dnia przerwy w funkcjonowaniu ośrodka . Cały wic polega właśnie na odpowiedniej infrastrukturze (system śnieżenia , zbiorniki na wodę , ratraki itd ) , która w znacznym stopniu uniezależnia funkcjonowanie SN od kaprysów pogody .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek , z całym szacunkiem , ale nie masz racji .

Biorąc za przykład tegoroczną , bardzo słabą zimę , która jest jakimś ekstremum , zdarzającym się raz na kilka-kilkanaście lat ,to jak dobrze by naśnieżono w grudniu trasy od Szczawin wzwyż , to spokojnie byłaby tam ciągła jazda do teraz .Owszem , warunki byłyby raz lepsze raz gorsze , ale jestem pewien , że nie byłoby tam dnia przerwy w funkcjonowaniu ośrodka . Cały wic polega właśnie na odpowiedniej infrastrukturze (system śnieżenia , zbiorniki na wodę , ratraki itd ) , która w znacznym stopniu uniezależnia funkcjonowanie SN od kaprysów pogody .

Mocie Panie racje. Tylko to jest Pilsko i o naśnieżanie tam jest walka z ekologami i nie wiadomo co z tej walki będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Paraliż na pilsku

Na głównej stronie http://korbielow.net/ jest zdjęcie Pilska widzianego od strony Górnego Korbielowa.

Widać ilość strat na Buczynce po halnym... masakra.

Przy okazji widać, że stare plany rozbudowy w tamtą stronę miały sens........... i oby teraz się ziściły. Pomarzyć można :)

Gdyby tylko inwestor otoczył się sensownymi ludźmi a lokalna władza byłaby rozważniejsza ...

A tymczasem: http://pracownia.org.pl/aktualnosci,1042

na poszerzenie nartostrad szanse są małe - teren jest zaklasyfikowany jako leśny. Zmiana przeznaczenia gruntu z leśnego na nieleśny jest baaaaardzo droga i na to zgodzić się musi szereg organów, więc nie wystarczy że drzew nie ma już w terenie. Pewnie będą musieli zalesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko inwestor otoczył się sensownymi ludźmi a lokalna władza byłaby rozważniejsza ...

A tymczasem: http://pracownia.org.pl/aktualnosci,1042

na poszerzenie nartostrad szanse są małe - teren jest zaklasyfikowany jako leśny. Zmiana przeznaczenia gruntu z leśnego na nieleśny jest baaaaardzo droga i na to zgodzić się musi szereg organów, więc nie wystarczy że drzew nie ma już w terenie. Pewnie będą musieli zalesić.

Jestem przekonany, ze "paraliz inwestycyjny", o ktorym z tak wielka radoscia donosi Pani - jako osoba, jak rozumiem zwiazana z Pracownia - rzeczywiscie uratuje setki wilkow i niedzwiedzi, ktore masowo wystepuja na terenie masywu Pilska. Zastapienie przestarzalego wyciagu orczykowego kanapa wybudowana w tym samym miejscu spowodowaloby zapewne zaglade tysiecy gadow, plazow i w ogole.

Zastanawia mnie jedno - co Pracownia - oprocz blokowania kolejnych inwestycji, robi rzeczywiscie dla ochrony przyrody? Pytam serio i szczerze, jako osoba przekazujaca co rok 1% swojego podatku na WWF, ktore patroluje baltyckie plaze, ratuje foki, ma program rozmnazania rysia itd. Czy Pracownia robi cokolwiek w tym kierunku? Bo ja caly czas czytam o Panstwa wkladzie w paraliz inwestycyjny, a nie ochrone przyrody.

"Gdyby tylko inwestory otoczyl sie sensownymi ludzmi"... rozumiem, ze gdyby Inwestor znalazlby jakis etacik albo zlecil opracowanko "sensownym ludziom", to nagle jego inwestycje stalyby sie niezwykle ekologiczne.

Moje wielkie "gratulacje" za "wklad w ochrone przyrody"...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafią Państwo czytać ze zrozumieniem i wyciągnąć wnioski z tej informacji?

Budować tak - ale jak się ma rzetelne podstawy. Nikt przecież nie domaga się rozbiórki wyciągów tylko prowadzenia procesu inwestycyjnego zgodnie z regułami i standardami. Czy to jest trudne do pojęcia?

Ja to popieram (jeśli popieranie działań jakiejś organizacji oznacza bycie z nią związanym - to tak) i dobrze że ktoś tego pilnuje. Bez podstaw sąd nie podjąłby swoich decyzji.

Gadka o kasie jest śmieszna i świadczy o braku argumentów merytorycznych - niestety.

Wspiera Pan ochronę rysia dając WWF 1% ale już nie obchodzi Pana co się z nim stanie na Pilsku? To jakieś dziwne rozdwojenie jaźni. Ochrona miejsc życia i dróg migracji zwierząt jest wkładem w ochronę przyrody. Góry to jedyne siedliska niedźwiedzi i najważniejsze siedliska rysi i wilków w Polsce, dlatego trzeba je chronić.

Proszę Pana - sensowni ludzie to tacy którzy doradziliby inwestorowi, że nie warto pakować się w drogę na skróty. Przykre, że dorosłym ludziom (jak mniemam)

trzeba to wyoślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...