Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno w tym tygodniu miało stanąć całe żelastwo (słupy) krzesła z kamiennej - już czwartek wieczór, a tu brak wiadomości. Czy ktoś kto mieszka w okolicy słyszał może dźwięk śmigłowca Mi-8 albo Mi-171 w ostatnich dniach/godzinach? Ja po prostu nie mogę się doczekać ;-)

"Czekaj Tatka latka"

Ja bym cierpliwie czekał przyszłego sezonu.

Proszę Was bądźcie realistami.To nie jest bajka stoliczku nakryj się.

Ja lubię bajki. Tylko w nie nie wierzę.:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czekaj Tatka latka"

Ja bym cierpliwie czekał przyszłego sezonu.

Proszę Was bądźcie realistami.To nie jest bajka stoliczku nakryj się.

Ja lubię bajki. Tylko w nie nie wierzę.:applause:

Ja tam się wybieram pierwszy raz w życiu. Chodzi o nowe krzesełko 4-osobowe na Solisko. Na stronie Stacji jest ujęte w sezonie 2013-2014 jako czynne. Myślę ze najpóźniej za miesiąc będzie gotowe:smile:W styczniu 2014 mam zamiar z niego skorzystać..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czekaj Tatka latka"

Ja bym cierpliwie czekał przyszłego sezonu.

Proszę Was bądźcie realistami.To nie jest bajka stoliczku nakryj się.

Ja lubię bajki. Tylko w nie nie wierzę.:applause:

Figo,a ja myślę,że może paść rekord... :cool::

Rekord w budowie takowego wyciągu!Słupy już czekają,tylko wieści brak,kiedy ich montaż... A ja,amator filmowiec, czekam! :biggrin:

5.jpg

6.jpg

Zasuwają ostro i nie zdziwię się jak zdązą uruchomić to krzesło! :applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się wybieram pierwszy raz w życiu. Chodzi o nowe krzesełko 4-osobowe na Solisko. Na stronie Stacji jest ujęte w sezonie 2013-2014 jako czynne. Myślę ze najpóźniej za miesiąc będzie gotowe:smile:W styczniu 2014 mam zamiar z niego skorzystać..

Ja już się raz zakładałem.

Drugi raz nie będę.

Przypomnę tylko,że tam czyli w SON wyszło na moje (nasze razem z SB)

A tak konkretnie to chodzi mi o to,że:

mogła już być pełna zima

a wtedy to trzeba kręcić lody i wozić całe to nasze narciarskie tałatajstwo do góry

gdzie porządne wykończenie budynków?

gdzie spokojne odbiory?

nie lubię takiego dziadostwa :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesła?Podobno tam ma iść gondola? :confused:: Tak przynajmniej informowała jakaś pani Dyrektor. :)

No chyba,ze z jednej krzesło,z drugiej gondola - nie mem nic przeciw! :angel:

Według dokumentów które były w internecie krzesło z szczawin na miziowa niewyprzęgane o przepustowości 2200 os/h długość koło 900 metrów w miejsce obecnych orczyków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest jakas wersja oficjalna, przewinelo sie kilka.

Do Miziowej, na Szczyt, z Jontka, z okolic parkingu, a jak bedzie to wie tylko inwestor;)

Wysłane przez Tapatalk

Jakoś nie moge sobie wyobrazić gondoli z jontka bezposrednio na miziowa ze wzgledu na to ile pod trase wyciagu trzeba by lasu wyciąć praktycznie na całej trasie wyciągu czyli prawie 3 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tym wycinaniem drzew. Drzewo rośnie ileś tam lat, a potem musi być wycięte dla pozyskania drewna. Takie postępowanie to racjonalna gospodarka zasobami! Z tego co pamiętam, to las w okolicy Jontka, Szczawin, ma juz swoje lata. To co lepsze,pozostawienie tego drzewostanu aby powoli obumierał, czy pozyskanie drewna i zalesienie młodymi roślinami? A jak w wyniku tej operacji pozostanie pasek niezalesiony, to co wielkiego się stanie? Wydaje mi się że w Alpach to rozumieją. Co ja piszę w Alpach? Rolnicy to rozumieją, leśnicy także, ale nie wszyscy. Ci ze Świętokrzyskiego Parku Narodowego nie, i dziś trudno dzieciom wytłumaczyć dlaczego tam las nazywa się "Puszcza jodłowa", podczas gdy obecnie rosną tam graby, buki, a nawet agresor jarzębina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wszyscy dobrze wiemy, kto robi największe problemy przy inwestycjach na Pilsku, pokazali to już wielokrotnie i na pewno nie odpuszcza kolejnej okazji, żeby przeszkodzić inwestorowi :-(

Szkoda, że oni nie potrafią się obrazić jak ekolodzy na szczycie klimatycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to zewnętrzna firma odpowiada za montaż tych słupów, ale powinni się sprężyć bo na niedzielę zapowiadają zmianę pogody. Zaduje silniejszy wiar, przy którym raczej ciężko będzie stawiać słupy i do tego popada trochę śniegu. Podobne prognozy zapowiadają na cały następny tydzień.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że słupy kolejki na Solisko będą stawiać dźwigiem. Jeden ze słupów leży już obok fundamentów.

Widocznie wiedzą, że będzie zbyt silny wiatr i śmigłowiec Mi8 raczej nie poleci w takich warunkach. Prognozy na przyszły tydzień pokazują prędkość wiatru w porywach do 40-50 km/h więc o montażu słupów ze śmigłowcem można wtedy zapomnieć. Pozdrawiam

Edytowane przez tobiasz7777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie moge sobie wyobrazić gondoli z jontka bezposrednio na miziowa ze wzgledu na to ile pod trase wyciagu trzeba by lasu wyciąć praktycznie na całej trasie wyciągu czyli prawie 3 km

W dobrze zarządzanych kompleksach leśnych w cywilizowanym świecie, stosuje się przecinki antypożarowe. Dlaczego wyciętą trasę pod gondolę na Pilsko, nie potraktować jako zrąb przeciwpożarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że słupy kolejki na Solisko będą stawiać dźwigiem. Jeden ze słupów leży już obok fundamentów.

Widocznie wiedzą, że będzie zbyt silny wiatr i śmigłowiec Mi8 raczej nie poleci w takich warunkach. Prognozy na przyszły tydzień pokazują prędkość wiatru w porywach do 40-50 km/h więc o montażu słupów ze śmigłowcem można wtedy zapomnieć. Pozdrawiam

To jest tak nisko, że akurat ten wyciąg mogą tak spokojnie załatwić. Helikopter to będzie sporym ułatwieniem miejmy nadzieję w przyszłym roku jak będą stawiać krzesło ze Szczawin na Miziową.

Co do gondoli, to ja słyszałem wersję że planowana gondola nie będzie nowa, a używana bodaj 15-letnia. Z drugiej strony ja już swego czasu słyszałem podobną opowieść o gondoli co miała stanąć na Zarabiu w Myślenicach i to od osoby z rozwojem stacji związanej. Tej gondoli do dziś nie ma, a stacja w Myślenicach w ogóle nie wiadomo czy ruszy tej zimy, więc z dystansem podchodzę do informacji tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kolej szczawiny miziowa niewyprzęgana przepustowość 2200 os/h obecne orczyki 2x760 os/h czyli 1520 os/h czyli przepustowość trochę większa prędkość chyba orczyki szybsze niż kolej niewyprzęgana nie widze dużej zmiany a nawet wolniej i po co ta kanapa ja bym zostawił orczyki ewentualnie nowe orczyki np. 2x 1400 os/h czyli 2800 os/h

Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kolej szczawiny miziowa niewyprzęgana przepustowość 2200 os/h obecne orczyki 2x760 os/h czyli 1520 os/h czyli przepustowość trochę większa prędkość chyba orczyki szybsze niż kolej niewyprzęgana nie widze dużej zmiany a nawet wolniej i po co ta kanapa ja bym zostawił orczyki ewentualnie nowe orczyki np. 2x 1400 os/h czyli 2800 os/h

Sądzę, że kanapa po prostu dla wygody, a niekoniecznie dla przepustowości, choć jak sam obliczyłeś obecne orczyki wyciągają 1520 os/h, a kanapa będzie dawała radę 2200 os/h. Do tego akurat na tych orczykach gorzej jeżdżący sobie słabo radzili na tym stromym odcinku wzdłuż czarnej trasy, więc choćby z tego względu ta inwestycja ma sens, bo pewnie od tych 1520 os/h ze 20-40 os na godz. którzy nie dojeżdżali do góry i zostawali leżeć trzeba by odliczyć ;-).

Poza tym dziś nawet marketingowo oczekuje się, że nowoczesny ośrodek będzie miał kanapy, a skoro Pilsko ma takie a nie inne aspiracje, to powinna nastąpić wymiana wszystkich orczyków na krzesła, najlepiej takie niewyprzęgane czwórki. Dla mnie dużym problemem Pilska jest szerokość tras - bez ich poszerzenia, to zabieranie się za np. 6-os. kanapy z większą przepustowością kompletnie mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...