Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kochani pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się martwię, bo zakupiłam wyjazd na narty w Alpy francuskie do Longchamp od małego biura z Brzeska w niskiej cenie. W porównaniu z innymi ofertami ta była bardzo korzystna ale czy ktoś może mi coś powiedzieć o tym miejscu? Jakie tam są warunki, czy daleko do stoku, jak z zakwaterowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się martwię, bo zakupiłam wyjazd na narty w Alpy francuskie do Longchamp od małego biura z Brzeska w niskiej cenie. W porównaniu z innymi ofertami ta była bardzo korzystna ale czy ktoś może mi coś powiedzieć o tym miejscu? Jakie tam są warunki, czy daleko do stoku, jak z zakwaterowaniem?

Francuskim standardem jest mieszkanie przy samym stoku. Stacja raczej z drugiej ligi ośrodków we Francji. Ośrodek nie duży jak na ich warunki, więc jest tani. Napisz w jakim okresie jedziesz, czy karnet jest wliczony, jaka jest pow. aptartamentu oraz w jakim terminie. Zobaczymy czy cena jest zbyt promocyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd 18-27.01.2013, 1445zł w pokoju 4os. z karnetem 6 dniowym

A transport w cenie? Bo jak nie to żadna rewelacja w tym terminie. A nawet z transportem. Biorąc pod uwagę koszt transportu 250PLN, zostaje nam ok 300 Eu - 160 Eu karnet= 140 Eu na mieszkanie w szufladzie - normalna cena.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd 18-27.01.2013, 1445zł w pokoju 4os. z karnetem 6 dniowym

Ale żeśmy się wpiz... dowiedzieli:rolleyes::, wylewna dziewczyna, że szok:tongue:

Jako że SB jestem to podejmę się przesłuchania Ciebie na tą okoliczność:

Odpowiedz na poniższe proste pytania, w czasie nieograniczonym:

Czy jest w tej cenie jakiekolwiek żarcie? Odpowiedź TAK lub NIE

Co w tym pokoju jest, oprócz łóżek, jakiś aneks kuchenny, jest to istotne jeśli nie mazie jedzenia w cenie, pytanie brzmi jest czy go nie ma? odpowiedź TAK lub NIE

Czy jest ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia za granicą i ewentualnych akcji ratowniczych, odpowiedz TAK lub NIE

Jaki dojazd własny czy zorganizowany wliczony w tą cenę? Odpowiedź: opisać własnymi słowami w jednym zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd 18-27.01.2013, 1445zł w pokoju 4os. z karnetem 6 dniowym

Jeśli to jest bez dojazdu to przepłaciłaś. Za 350E można pojechać w tym terminie do topowego francuskiego ośrodka i zamieszkać w rezydencji z basenem i w 50 metrowym, komfortowym apartamencie. Skipas oczywiście wliczony. Jeśli autokar jest w cenie to może być ta cena.

SB za tą kasę żarcia na pewno nie ma w cenie. Wyżywienie HB w hotelu we Francji to wydatek od 300E tydzień + noclegi + skipas

likiec3 za 250 PLN możesz dojechać z Krakowa swoim samochodem do Tyrolu, o ile masz jeszcze trzech kompanów. Autokar do Francji to koszt 450-500 zł.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak konie pod górę :)

google: "Longchamp biuro brzesko" -> 2 wyniki typu fora (SO drugie), trzeci wynik:

http://www.centrumturystyczne.com.pl/offer_218_6437.html

CENA OBEJMUJE:

ZAKWATEROWANIE: 7 noclegów w apartamentach ( w terminie * - 6 noclegów);

WYŻYWIENIE: we własnym zakresie, apartamenty wyposażone są we wszelkie niezbędne sprzęty do przygotowywania i spożywania posiłków;

TRANSPORT: autokar komfortowy (klimatyzacja, WC, DVD, barek);

SKI-PASS: 6-dniowy karnet narciarski GRAND DOMAINE ( Saint François Longchamp + Valmorel)

CENA NIE OBEJMUJE:

ubezpieczeń, kaucji, taksy, pościeli + ew. sprzątania

Iwona - zgadłem? :) Tak czy siak - baw się dobrze i nic się nie martw :)

Tak jakoś podejrzewam, że nie masz wielkich alpejskich doświadczeń - będziesz zadowolona, a najlepsze będzie ciągle przed tobą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

likiec3 za 250 PLN możesz dojechać z Krakowa swoim samochodem do Tyrolu, o ile masz jeszcze trzech kompanów. Autokar do Francji to koszt 450-500 zł.

50 pasażerów* 250 PLN= 12500 PLN/3300= w przybliżeniu 3,8 zł/km no faktycznie średnia stawka. Mówię to z punktu widzenia dużego doświadczenia w kontaktach z branżą transportową. Dobra niech będzie 300 PLN to stawka wychodzi 4,5 zł/km. Powyżej tej kwoty to jest już zdzierstwo:biggrin:. A ktoś kto chciałby świadczyć przewozy powyżej tej kwoty roboty po prostu nie znajdzie.

Pierwsza lepsza oferta bez żadnych negocjacji i szukania tańszych wychodzi 4,3 zł/km brutto. Przy takich kilometrach to można by jeszcze z tego urwać parę Euro.

http://www.autokary.silverbus.pl/oferta

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 pasażerów* 250 PLN= 12500 PLN/3300= w przybliżeniu 3,8 zł/km no faktycznie średnia stawka. Mówię to z punktu widzenia dużego doświadczenia w kontaktach z branżą transportową. Dobra niech będzie 300 PLN to stawka wychodzi 4,5 zł/km. Powyżej tej kwoty to jest już zdzierstwo:biggrin:. A ktoś kto chciałby świadczyć przewozy powyżej tej kwoty roboty po prostu nie znajdzie.

Pierwsza lepsza oferta bez żadnych negocjacji i szukania tańszych wychodzi 4,3 zł/km brutto. Przy takich kilometrach to można by jeszcze z tego urwać parę Euro.

http://www.autokary.silverbus.pl/oferta

Pozdrawiam.

• przy założeniu że cały autokar się sprzeda i zapełni

• 3300 km nie styknie

• dolicz ryczałt dzienny x 8 lub 9. Dokładnie to nie wiem jak to liczyć ale kierowcy biorą pensje, muszą też gdzieś spać na miejscu itd.

• zagraniczne opłaty autostradowe? choć być może są mniejsze niż w PL? :)

• biura często piszą, że dają "zniżkę" 250 zł za dojazd własny, ale to znaczy tyle, że nie lubią wozić pustych miejsc :)

Nie mam wielkiego doświadczenie więc nie wiem ale raczej widzę że biura biorą 500 zł lub więcej w tym sezonie.

Edit czyli PS :)

• ktoś chce a ktoś musi na tym zarabiać :) Właściciel transportu sprzęt amortyzuje a pośrednik po coś się gimnastykuje żeby ludzi nagonić :)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Tym bardziej, że na kierunek Francja nikt nie bierze kompletów, gdyż nie ma szans się zmieścić z bagażami, ani wagowo, ani objętościowo. Ludzie biorą tam opór żarcia, bo w knajpach i sklepach drogo. Z moich obserwacji wynika, że zawsze jest 7-8 miejsc wolnych. Jadąc autokarem kilka lat temu mieliśmy kontrolę tamtejszej policji na stacji benzynowej. Oprócz kontroli stanu technicznego, papierów, autokar był ważony. Efekt 4 tony za dużo i konieczność kombinowania przyczepki o drugiej nad ranem. Całe szczęście, że hak był. Pamiętajmy również, że do Franków zaczyna 3 kierowców, a kończy dwóch. W drodze powrotnej zaczyna dwóch, a kończą w trzech. Jestem pewien, że poniżej 450 zł przy obecnych cenach paliwa w Europie po prostu się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jest wynajem dla "Kowalskiego" z ulicy.

http://www.linieautokarowe.pl/page_formbus.html

link nie wchodzi w formie ostatecznej. Za taki kurs z Krakowa do tego ośrodka chcieli 18600 PLN. Gdzie za nocleg kierowcy liczyli 2600 PLN+ wyżywienie 120 PLN.

Bez, żadnych negocjacji. Przy 45 pasażerach wychodzi ok 400 PLN. Biuro jak nie ma swojego transportu to z reguły współpracuje z firmami przewozowymi i tu stawki są nieco inne od tych wywoławczych. Ponadto wg tego ich kalkulatora a tym co pokazuje Google jest 80 km różnicy w jedną stronę. Pracowałem długo w firmie transportowej i wiem jakie są stawki za kilometr i co klienta obchodzi przy ustalonej stawce (czytaj - nic). Na dzień dzisiejszy TIR, który pali do 8 l/100 km więcej niż autobus jeździ za stawki ok 1 Eu netto za km ładowny(to jest dobra cena). I guzik klienta obchodzi czy jedzie 1,2 czy 10 kierowców i ile płaci po drodze myta i innych cudów. Także wg mnie 400 PLN od osoby to jest już z niezłym narzutem biura turystycznego. No ale nie ma nic darmo. Jak się nie chce samemu szukać to trza innych dorabiać.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak konie pod górę :)...

Nie jak konie, tylko dziewczyna dostała zadanie do odrobienia, a Ty władowałeś się z butami i odwaliłeś to za nią i teraz już nie ma możliwości wykazać się i rozwijać:rolleyes::

To tak jak byś dziecku do szkoły machnął zadanie domowe, a to chyba nie na tym sztuka polega:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się nabijacie z turystki zaczynającej przygodę z narciarstwem ale nic piszę więc trochu więcej. Wyjazd zorganizowany, autokarem, wliczony w cenę, jedzenie we własnym zakresie, w pokojach aneks, ubezpieczenie jest. Cena atrakcyjna i przez to obawiam się jakiś haczyków.

Cena jest rynkowa. Nie powinno być problemów. Pamiętaj o dodatkowym ubezpieczeniu "SKI" lub spytaj w biurze czy jest wliczone. Przeważnie wliczone są tylko koszty leczenia bez ratownictwa! Dodatkowe koszty mogą być w postaci taksy klimatycznej (przeważnie 1E/os./dzień). Na miejscu na pewno trzeba będzie założyć kaucje za apt 200-300E kartą lub gotówką, zwrotna oczywiście jak nic nie zdemolujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona!

Znam ten ośrodek. Le Grand Domaine to obszar położony blisko Trzech Dolin - niejako w ich cieniu. Składa się z trzech części - kotliny wokół Saint Francoise, zbocza przy Valmorel i "ślepej doliny" między nimi. Jest tutaj 165 km tras w tym 20 km czarnych, spory obszar do freeridu, dużo tras dla początkujących (i strefa darmowa - bezkarnetowa). Jest tam kameralnie, bez dzikich tłumów. Trasy bardzo szerokie. Samo Valmorel jest przepiękne (o Saint Francoise Louchamp niestety tego do końca nie można powiedzieć - choć nie jest źle). Najciekawsza narciarsko jest wspomniana ślepa dolinka z grupą bardzo urozmaiconych tras. Dla dobrych narciarzy polecam najwyższy punkt 2550 mnpm w Saint Francoise - czarna trasa (La Lauziere) jest naprawdę wymagająca. Są też inne ciekawe czarne trasy i piękny obszar freeridowy.

Na koniec zaleta o dużym znaczeniu - jest tutaj relatywnie tanio (dotyczy to noclegów w Saint Francoise Louchamp, karnety jak wszędzie). Jest całkiem sensowne zaplecze imprezowo-sklepowe. Warunki bytowe to "francuskie" apartamenty - czyli ciasno, kuchnia oczywiście powinna być, zjazd praktycznie do skiroomu.

Moim zdaniem to niezwykle sympatyczny a mocno niedoceniany system i pewnie znalazłby się w mojej pierwszej 40 (byłem w około 100 systemach). O tej porze w przeciwieństwie do 3V powinno być tam bardzo pusto.Tak więc głowa do góry będzie Pani zadowolona!

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to biuro podróży, bo może tu masz haczyk .... ja nie kupowałbym teraz u nie sprawdzonego i bez ubezpieczenia.

No oczywiście, przecież padły tylko te nie sprawdzone i te zupełnie nie znane, takie chociażby jak np. Orbis, więc weryfikacja według Twojego klucza jest jak najbardziej zasadna:tongue:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...