Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Marmolada/Arabba 21-27.01.2012


Rekomendowane odpowiedzi

W okresie 22-27.01 przebywałem w Malga Ciapela. 5 dni spędziłem na Sella Ronda i jeden w Civetta. W planie było objechać po raz n-ty Selle, zjeździć Alta Badie, Val Gardene i Alpe di Susi oraz na jeden lightowy dzień Civetta.Przez większość dni pogoda bardzo dobra słońce, temperatury w okolicach -6/-11 najzimniej tam gdzie mieszkałem, ale to głównie przez wiatr który wiał na dojeździe do Marmolady. Trasy przygotowane bez zarzutu lecz ilość śniegu ogólnie nie powala. Na trasach zalega sztuczny śnieg na szczęście ratraki nie wyrzucają kamieni lodowych więc jeździło się bardzo przyjemnie. Przez te pięć dni objechałem Selle w koło zieloną trasą zahaczając o Colfosco, zjechałem Alta Badie, pojechałem do Val Gardeny i Alpe di Siusi. W Alpe di Siusi było sporo ludzi, przy krześle na Secede spora kolejka, ale widoki, szerokie i długie trasy o fajnym nachyleniu rekompensowały tłumy (o tym że słoneczko dopiekało elegancko nie wspomnę). Alta Badia to głównie łatwe trasy na których można rekreacyjnie pokręcić i szlifować technikę. Co mi się tam podobało to to, iż nie jest to łysa góra jak Belvedere, piękne widoki na Marmolade, zero kolejek i na prawdę sporo tras.Ostatni dzień spędziłem w Civetta ośrodek z 80 km tras w tym dwie dostosowane do jazdy nocnej (podobno są super przygotowane i oświetlone). W porównaniu do Selli tam był straszny gorąc i widać było, że śniegu w tym roku nie napadało. Nie wszystkie wyciągi były czynne, a z podawanych informacji 72/80km tras. Ale ja jakoś w te 80km tras nie wierzę (jak oni te 80 policzyli?). Trasy niebieskie naprawdę niebieskie płaskie i widokowe, a czerwone niezbyt wymagające szerokie dobrze przygotowane. Spotkałem tam sporo Polaków i polskich szkółek dla dzieci (na szczęście nie taką ilość jak w Val di Sole), które miały ustawione slalomy bo mieli mini zawody na zakończenie pobytu. Ponieważ jak dla mnie Civetta jest mocno średnia, do zjechania w jeden dzień i tylko na 1 dzień, bardziej delektowałem się lokalnymi przysmakami (głównie grappy smakowe ;) i zajmowałem się opalaniem. 6 dni bym nie wytrzymał w tym rejonie z powodu małej ilości i różnorodności tras.Ogólnie wyjazd bardzo udany tłoku nie było, słoneczko dopiekało, plan wykonany w 100%. Pewnie w następnym sezonie także zaliczę Selle tylko od strony Alta Badii albo Val Gardeny.

foto2.jpg

foto3.jpg

foto4.jpg

foto5.jpg

PS.niestety na gogo w Val Gardenie nie starczyło (tym razem) czasu :(

foto6.jpg

foto2.jpg.9aaa9a48630c98b6f2a0033db67619dd.jpg

foto3.jpg.9db7eb8ac8126c3da52348be647011a9.jpg

foto4.jpg.6cdefd98c5d7145c70a2fd654821e43a.jpg

foto5.jpg.f98b010e51210430518e0a6bfe521860.jpg

foto6.jpg.684e48ef3f80b7378d04d466ed526f7f.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Czy ktos ma wiadomości na temat połączenia Marmolady z Arabbą? Tzn czy zniszczony lawiną wyciąg(Capanna Bill-Passo Padon) bedzi działał w najbliższym sezonie?

Pozdrawiam

mich

Jeżeli nikt nie znajdzie informacji to napisze do Włoch zapytanie co i jak. Bo to samo dotyczy krzesła nad Predazzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...