Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka kurtka poza Gore-texem?


kokosz

Rekomendowane odpowiedzi

hi

Jestem nowym uczestnikiem tego forum a sezon się zbliża.

Mam zapytanko? Szukam kurtki na polar, a nie bardzo wiem co wybrać. Gore-tex trochę za drogi. Może ktoś mi doradzi na co zwrócić uwagę, lub nawet konkretny model lub firmę. Kurtkę chcę kupić głównie z myślą o nartach a przy okazji cało sezonową. Chciałbym wydać z 500 PLN. Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kurtka poza Gore-texem?

Kurtek z membranami innymi niż Gore-Tex na rynku znajdziesz bardzo dużo. Praktycznie każda firma, która chce sprzedawać odzież musi mieć w swojej ofercie kurtkę z membraną. Trudno mi teraz mówić o konkretnych modelach, ale myślę, że jak powędrujesz trochę po sklepach to znajdziesz coś dla siebie.

I jeszcze jedno. Jeździłem przez kilka lat w takim komplecie kurtka + polar dokładnie kurtka z Gore-Texem + Windstopper i polecam. Sprawdzało się w każdych warunkach. Czyli przy -30 i +20! Oczywiście Windstopper też ma swoje substytuty.

Poszukaj w ofertach Bergsona, Hi-Moutaina (dawniej Alpinus) lub Campusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kurtka poza Gore-texem?

Dzięki JC za doradzenie. Ale wiesz w cenie co mnie interesuje jest bardzo dużo modeli. Rzeczywiście te firmy o których wspomniałeś mają ich multum. Chodzi mi o to czy skoncentrować się na jakieś konkretnej firmie. Bo materiały każda nazywa w swój sposób. Zastanawia mnie różnica, czy to tylko w nazwie a właściwości są te same. A kryterium wyboru ma być tylko gust. W sklepie sprzedawcy nie bardzo potrafią mi odpowiedzieć, tyle co przeczytam z ulotki. :-). Kupić i przepłacić to bardzo łatwo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kurtka poza Gore-texem?

Jakbym miał wyrzucić 500zł na 3-cia warstwe (bielizna + polar + gore-tex) czyli kurtke i nie miał więcej kasy, to wykombinowałbym skądkolwiek i dołożył te 300zł na Gore, a nie jakieś chemiczne membrany Hydrotex, Aquatex, Sympatex itp... itd. Jestem adeptem Gore texu i polecam gorąco!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kurtka poza Gore-texem?

Wszystkie oddychające membrany oprócz gore-tex są chemiczne, tzn trzeba je impregnować. Są takie które mają lepsze parametry nieprzepuszczalności i oddychalności (Bretex np, Małachowski szył z tego kurtki o ile dobrze pamiętam). Gore-tex jest jedyną naturalną membraną na rynku z tego co mi wiadomo. Oczywiście jego też trzeba impregnować, wszystko zależy od tego jak kto używa. Prać jak najrzadziej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kurtka poza Gore-texem?

Dzięki.

Gdym miał dorzucić do Gore texu 300 PLN. To nie było by problemu. Ale rozmowa w sklepie jak pytam się o kurtki z Gore texu zaczyna się od 1000 - 1200PLN. Owszem znalazłem coś z poprzednich sezonów za 800 PLN z hakiem, ale wzory i kory takie, że za karę bym ich nie chciał. Dlatego szukam jakieś alternatywy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...