Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

W tak krótkim czasie nie da się przygotować "7" do Hali Skrzyczeńskiej. Teraz czas na Golgotę, później pewnie Juliany i dopiero przestawią się w stronę Hali.
Według prognoz to mrozy tylko do 07.01. TMR zawodzi mnie podejściem do naśnieżania i tylko trochę tłumaczy ich susza i niski stan wód.TMR wzudza u mnie więcej niechęci niż sympatii, ale to temat na inny wątek. A do Szczyrku zawitam już w poniedziałek 04. stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch Króli na Golgocie.

WP_20160106_003.jpg

Siedzę zziębnięty z budowy wczoraj wieczorem, przykładam drewna co chwilę do pieca a tu sms: "A ty co w domu jutro siedzisz?" Staję od razu na równe nogi: mleko trzeba grzać, czosnku natrzeć, miodu więcej. Na jutro trzeba być gotowym do ścigania.Miał być COS, ale o 7,45 stało już wiele narciarzy w kolejce do kolejki, więc pozostał SON. I to był strzał w dziesiątkę:

WP_20160106_002.jpg

WP_20160106_004.jpg

Warunki rewelacja, zazwyczaj pięć zjazdów i trzeba było zmienić trasę. Dziś dopiero zapach pieczonej kiełbaski zmusił nas do przejazdu na Suche:

WP_20160106_008.jpg

Tam już pomału zabiela się pozostała część "7"

WP_20160106_009.jpg

No ale szkoda takiej Golgoty, tylko wypite napoje przypominają o sobie:

WP_20160106_012.jpg

WP_20160106_013.jpg

WP_20160106_014.jpg

WP_20160106_017.jpg

Przy okazji można sprawdzić jak przygotowania do otwarcia tras na Julianach.Do samego końca prujemy Golgotę, śnieg cały czas jak naturalny

WP_20160106_018.jpg

, Progressory świetnie trzymią, można cisnąć w dół ile się da, tym bardziej, że obsługa reguluje kolejką aby na trasie nie było tłoczno:[video=youtube;Nbnmb8Vv9qQ]
Kolejny świetny dzień na nartach. Polecam Golgotę.

WP_20160106_003.jpg.ec4bf3f70068b8dcacec7f7f9bb482c3.jpg

WP_20160106_002.jpg.a50ec4bf31dc3a04866c6d835683e33b.jpg

WP_20160106_004.jpg.cb733e48b1bb496510a19aa5ab47e9e3.jpg

WP_20160106_008.jpg.fd588de88941f7f6315c706872598af9.jpg

WP_20160106_009.jpg.56f7512033c04b263ad147d598140030.jpg

WP_20160106_012.jpg.1108537741c5bb41b12921d51a5f7640.jpg

WP_20160106_013.jpg.ab28bf4876172987d2845883b7cfe902.jpg

WP_20160106_014.jpg.eb27810297e042dc0ffdfba195c61318.jpg

WP_20160106_017.jpg.3c6215989e1fcf3bba12f061978e7388.jpg

WP_20160106_018.jpg.a7d912be1ea1d76fe31219ccf6662070.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golgoty (być może błędnie ) nie zaliczam do Julianów, więc w tym roku z Julianów na żyletki potną tylko krótkiego Juliana. Tak jak napisałem wcześniej - nowa 6-osobowa kanapa zastąpi dwa wyciągi.

Które wyciągi ?

Czy będzie jedna kanapa z Soliska na szczyt krótkiego Juliana ?

Jeżeli tak to bez sensu. Trasa nr 8 to podstawowa trasa dla uczących się i jakim cudem zjadą oni Golgotą ? Wiem, że ma być łatwy łącznik z prawej strony z Julianów do Soliska, ale to będzie chyba tylko dojazdówka a nie pełnoprawny stok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które wyciągi ?

Czy będzie jedna kanapa z Soliska na szczyt krótkiego Juliana ?

Tak

Jeżeli tak to bez sensu.

Tak :)

Trasa nr 8 to podstawowa trasa dla uczących się i jakim cudem zjadą oni Golgotą ? Wiem, że ma być łatwy łącznik z prawej strony z Julianów do Soliska, ale to będzie chyba tylko dojazdówka a nie pełnoprawny stok.

Chcą zrobić normalny stok, ale i tak wg mnie powinni zostawić wyciąg na Golgocie (kanapę można postawić tuż obok, po prawej stronie od orczyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda... ! Rozumiem zastąpienie tych 2 równoległych Julianów kanapą. OK. Pasuje. Ale psucie tego krótkiego Julka to wtiopa. To ulubiony stok mamuś, paniuś i dzieci dla których duże Juliany są już zbyt trudne. Wplatanie tego poletka w jedną trasę z Golgotą to w ogóle kompletne nieporozumienie. Ten wyciąg powinien pozostać! Golgota, stok wielbiony przez amatorów wieczornej jazdy jest dostatecznie długi i wymagający dla większości narciarzy, nawet tych z wyczynową żyłką.

Orczyk przy Golgocie też powinien zostać jako naturalna zapora dla słabeuszy by nie zrobić z tego stoku cmentarza lub urazówki. Nie wyobrażam sobie też wyciągu z peronem pośrednim, na którym będzie można wysiadać by zjechać Golgotą ale też wsiadać i jechać dalej by jeździć tylko na poletku przy krótkim Julku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Paniusie obok będą miały krzesło 6-osobowe podgrzewane i z bublinami,

to na pewno nie wsiądą już na ten łorcyk. Z głównego krzesła na Julianach też

będzie można zaliczyć "trasę krótkiego Juliana". Jeśli oznaczenia tras będą duże, wyraźne i ostrzegawcze,

to rekreacyjna masa ominie Golgotę i pojedzie nową trasą na Solisko.

TMR wie co robi.

Ja bym im tylko podpowiadał aby Golgotę oznaczyli jako trasę Czarną, wtedy narciarze

rekreacyjni nie będą tam się pchać na siłę. Golgota ma ponad 30% średniego nachylenia,

chwilowego 46%, więc łapie się pod definicję trasy czarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Paniusie obok będą miały krzesło 6-osobowe podgrzewane i z bublinami,

to na pewno nie wsiądą już na ten łorcyk. Z głównego krzesła na Julianach też

będzie można zaliczyć "trasę krótkiego Juliana". Jeśli oznaczenia tras będą duże, wyraźne i ostrzegawcze,

to rekreacyjna masa ominie Golgotę i pojedzie nową trasą na Solisko.

TMR wie co robi.

Ja bym im tylko podpowiadał aby Golgotę oznaczyli jako trasę Czarną, wtedy narciarze

rekreacyjni nie będą tam się pchać na siłę. Golgota ma ponad 30% średniego nachylenia,

chwilowego 46%, więc łapie się pod definicję trasy czarnej.

No może masz i rację co do przedłużenia trasy nr 8 aż do Soliska. Ale odcinek obecnej 13 jest znacznie trudniejszy od obecnej 8.

No a po połączeniu z Soliskiem 8 + 13 + nowa trasa możliwe, że będzie to jedna z najdłuższych tras SON. Czy wie ktoś ile to wyniesie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zrobiona nowa łatwa trasa od strony ul. Salmopolskiej. Było już o tym. Mnie jednak chodzi o to by ten łorcyk pozostał jako wyciąg obsługujący tylko tę trasę tak jak jest. Tak jest jakieś 500m zjazdu i jest to wystarczająca długość trasy dla rekreacji, pokręcenia bączków na wypłaszczeniu itd.. Dzieciaki b. lubią ten stoczek. Moja żona, skądinąd dobra narciarka też to miejsce lubi, nawet pomimo orczyka, za którymi nie przepada. Tu jest na tyle płasko, że jazda łorcykiem nie męczy tak jak np na Golgocie czy w Czyrnej.

Ten jeden bym zostawił. Kanapa idąca z Soliska na Pośredni może go "wziąć" górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słabo wygląda to śnieżenie, wygląda na to, że nie mają wody... Pozostaje nadzieja na naturalny śnieg. Pięknie byłoby zaliczyć ostatni Szczyrk przed zmianami. Orientuje się może ktoś czy oprócz wyciągów planowane są zbiorniki retencyjne do śnieżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słabo wygląda to śnieżenie, wygląda na to, że nie mają wody... Pozostaje nadzieja na naturalny śnieg. Pięknie byłoby zaliczyć ostatni Szczyrk przed zmianami. Orientuje się może ktoś czy oprócz wyciągów planowane są zbiorniki retencyjne do śnieżenia?

Na Hali Skrzyczeńskiej ma powstać zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem, bo też mnie to "męczy" już od paru dni i sprawdzam non stop stronkę. Wpierw Pani oficjalnie zakomunikowała, że tylko dolny odcinek ale później nagle dostała informację, że prawdopodobnie dzisiaj otworzą - mam dzwonić za godzinę

Czy ma ktoś info czy trasa nr 7 powyżej Suchego będzie czynna w ten weekend ?

Na stronie SON cisza, ale może chcą nam zrobić niespodziankę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...