Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szew137

Rekomendowane odpowiedzi

.....a ja słyszałem że wyciąg na tzw. pośrednim i tak będzie wybudowany na ten sezon?

cześć Wszystkim....

będąc wczoraj w Szczyrku od kilku zaprzyjaźnionych górali dowiedziałem się że wyciąg na pośrednim, jest budowany od kilku dni i ponoć otwarcie jest planowane na koniec listopada......

czy ktoś może potwierdzić te informacje ?

pzdr

interia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wszystkim....

będąc wczoraj w Szczyrku od kilku zaprzyjaźnionych górali dowiedziałem się że wyciąg na pośrednim, jest budowany od kilku dni i ponoć otwarcie jest planowane na koniec listopada......

czy ktoś może potwierdzić te informacje ?

pzdr

interia

przeczytaj uważnie ten wątek

nie musisz czytać całego

podpowiadam;

post 393 i 395

ach jeszcze jedno

nie nazywaj nigdy przenigdy mieszkańców Szczyrku góralami

bo to nie są górale, tylko potomkowie...

zresztą hm,...

poczytaj z historii o odsieczy wiedeńskiej

i komu król Sobieski dał te ziemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy ja w czasach szkoły średniej jezdziłem z dworca PKS Bielsko - Biała przegubowcem do SOLISKA na Małe Skrzyczne. i wtedy byłem zachwycony trasami. dziś a jest to juz 20 lat temu. na Solisku bez zmian ...parkingu brak . a BAR AKWARIUM stoi pusty i zamkniety. Kiedyś moje pierwsze auto to Fiat 126 p ale jest postęp i każdy z nas posiada wygodne duże zachodnie auto.Dziś inne stacje posiadaja nowe kanapy 4 osobowe a w Czyrnej na Bienkule - jest dalej stary trudny orczyk.........ja chce jechać na fajne narty a nie do skladu zlomu czy muzeum.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc wczoraj w Szczyrku od kilku zaprzyjaźnionych górali dowiedziałem się że wyciąg na pośrednim, jest budowany od kilku dni i ponoć otwarcie jest planowane na koniec listopada......

czy ktoś może potwierdzić te informacje ?

To te Tatary nawet nie wiedzą co się buduje, no to fest się interesują...

żenujące:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na 4y kotwy to dzis sie latarnie stawia ;)

Następny od 4 kotew. :wink:

Panowie - twierdzicie że:

albo

1. Fundamenty pod podpory zostały wykonane niezgodnie z dokumentacją.

albo

2. Dokumentacja została wykonana niezgodnie ze sztuką budowlaną.

W obu przypadkach musi wkroczyć prokurator, albo dla wykonawcy, albo dla projektanta, bo to grozi poważną katastrofą budowlaną.

Rozumiem, że jak w przyszłym sezonie postawią w końcu te krzesła i dostaną homologacje to wejdziecie pod stół i odszczekacie... :biggrin:

Oczywiście jak ktoś wyląduje w więzieniu a krzesła nie powstaną to ja zrobię to samo... :biggrin:

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny od 4 kotew. :wink:

Panowie - twierdzicie że:

albo

1. Fundamenty pod podpory zostały wykonane niezgodnie z dokumentacją.

albo

2. Dokumentacja została wykonana niezgodnie ze sztuką budowlaną.

Fundamenty zostały wykonane zgodnie z dokumentacją i sztuką budowlaną, wiele lat temu przez poprzedniego właściciela, nie mam pojęcia kiedy to było, ale myślę że więcej jak 10 lat temu, a teraz dziki w poszukiwaniu żołędzi wygrzebały to ku ogromnej radości aktualnego właściciela, który cwanie wykorzystuje to jako narzędzie marketingowe, budując napięcie i mit że się rozwija i że coś robi, nie robiąc NIC!!!

Nowy właściciel schedy po GAT to manipulant, który sztukę konfabulacji ma opanowaną do perfekcji, jak by za to płacili to by był zimny od kasy, a przepraszam płacą mu za to, wszyscy Ci którzy dają się nabrać i jadą tam na na narty, bez bicia przyznam się że i mnie się to czasem zdarza...

Rozumiem, że jak w przyszłym sezonie postawią w końcu te krzesła i dostaną homologacje to wejdziecie pod stół i odszczekacie... :biggrin:

Oczywiście jak ktoś wyląduje w więzieniu a krzesła nie powstaną to ja zrobię to samo... :biggrin:

Tadek

Wiesz nie chce mi się szukać już po forum, ale było nas tu 2 co deklarowało na piśmie że jak powstanie krzesło które pan Stanisław obiecał z Czyrnej na Halę Skrzyczańską z deklarowanym przez niego otwarciem na sezon 11/12 to że pójdziemy na otwarcie tego krzesła na boso z Czyrnej z parkingu....

Tak że zapomnij nikt pod stół nie pójdzie i nie będzie nic szczekał, jaśli jakieś krzesła powstaną w Szczyrku, to może być dolny odcinek w COS, na Beskidzie tam już poszły prace niwelacyjne, ale nie w SON, tosię poprostu nie zdarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jaśli jakieś krzesła powstaną w Szczyrku, to może być dolny odcinek w COS, na Beskidzie tam już poszły prace niwelacyjne, ale nie w SON, tosię poprostu nie zdarzy.

Pożyjemy - zobaczymy. :smile:

Tak się zastanawiam... Gdyby panu R zależało tylko na kasie i "nicnierobieniu", to by sprzedał SON słowackiemu TMRowi. Miał by większą kasę i większe "nicnierobienie".

Już zresztą widzę protesty, także tych co jadą po p. R. równo, że Słowacy wykupują dobro narodowe itd.

Ale tego nie zrobił! No to mamy nasz polski narodowy biznes, ze wszystkimi jego wadami, czyli głównie brakiem kapitału i brakiem zdolności kredytowych.

Parę razy zastanawiałem się, co bym zrobił, jak bym był na miejscu p. R.

Ano zaczął bym od:

  1. rozszerzenia i poprawienia naśnieżania
  2. poszerzenia tras, a przynajmniej najgorszych przewężeń.

Co zrobił R?

  1. zrobił naśnieżanie na trasie 2 i pod wyciągami do Czyrnej
  2. Poprawił naśnieżanie trasy 3, 4 i 5, także na Julianach.
  3. Dwukrotnie zwiększył wydajność pomp.
  4. Od tego roku trzykrotnie zwiększył pozwolenie na pobór wody.
  5. Poszerzył wąski odcinek na trasie nr 2.

Zresztą brak wody, to jest podstawowa sprawa w Szczyrku. Dopiero budowa zbiorników, najlepiej bardzo dużych może to radykalnie poprawić.

Wiem - to bardzo mało, brakuje jak diabli naśnieżania jedynki, Jeszcze wiele przewężeń trzeba radykalnie poszerzyć. No i te zbiorniki na wodę.

A czego jeszcze nie zrobił, co inni zrobili?

  1. Nie postawił wypasionej kanapy bez wszystkich papierków, dzięki czemu nie ma w Szczyrku baaaardzo drogiego pomniku nieodpowiedzialności, a np. w Czarnym Groniu jest od 3 lat!
  2. Nie wyciął bez wszystkich papierków drzew pod trasę, dzięki czemu nie musiał jej zalesiać...

Tadek

PS. O koszeniu była gdzieś dyskusja w zeszłym roku. Znający temat stwierdzili, że im później tym lepiej, bo wredna trawa potrafi w październiku odrosnąć. Z tego co pamiętam, w Szczyrku kosili ją pod koniec października...

Edytowane przez Tadeusz T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach jeszcze jedno

nie nazywaj nigdy przenigdy mieszkańców Szczyrku góralami

bo to nie są górale, tylko potomkowie...

zresztą hm,...

poczytaj z historii o odsieczy wiedeńskiej

i komu król Sobieski dał te ziemie

Zaintrygowałeś mnie. Próbowałem szukać, ale Google okazało się bezsilne, nic nie wie na ten temat, wygląda na to, że jest to wiedza tylko dla zaufanych.

Mógłbyś podać chociaż jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie. Próbowałem szukać, ale Google okazało się bezsilne, nic nie wie na ten temat, wygląda na to, że jest to wiedza tylko dla zaufanych.

Mógłbyś podać chociaż jakiś link?

Ostatnie zdanie w tym OFF Topie i urywamy.

Link niestety nie.

To informacje od historyka i przewodnika po Wiedniu.

Król Sobieski został oszukany po odsieczy i nie dostał pieniędzy od cesarzy aby mógł wypłacić żołd tatarskim wojskom najemnym.

W drodze powrotnej zamiast żołdu dał im ziemie na terenach dzisiejszych Łodygowic,Rybarzowic,Szczyrku itd.

Koniec OT.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo go ludzie po czynach osądzają, kilka lat już tam rządzi

naobiecywał kanap, a co z nich powstało to widać

fakt. Mogł nie obiecywac.... :biggrin:

problem jest (jak widać po niezbornych ruchach pana R- (trzeba obiecąć, bo narciarze chcą) w:

1. papierkologii 1 - czym to smierdzi, widać na Złotym Groniu, a 'kedzierzawobrodzi' z Bystrej nie odpuszczą ani swistka - mają blisko.

2. papierkologii 2 - sprawy własnościowe - czym z kolei smierdzi budowanie na cudzym gruncie to juz p. Rychter chyba wie najlepiej... ;) ;)

Powiem tak... nie jest specjalną sztuką zbudować nowoczesny osrodek biorąc 100-150 mln kredytu (i pewnie nieco dotacji UE), sztuka jest zbudowac tak by po kolejnej kiepskiej zimie nie przejęły go banki, bo klienci uciekli z powodu waskich tras, braku wody do nasnieżania, i zagrodzonych tras na Hali....

A że to trwa?- takie mamy prawo.

Pozdrawiam

michał

Edytowane przez mig12345
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się w tym roku fajnie jeździło w SON jedyne do czego mogę się przyczepić w sezonie 2012/13 to kolejki do wyciągu suche-hala skrzyczeńska oraz niekiedy solisko-suche no i kamienie spotykane w niektórych miejscach a lepiej by było ich nie spotykać wcale no i może żeby trasy były lepiej przygotowane ubite no i w niektórych miejscach poszerzone

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To informacje od historyka i przewodnika po Wiedniu.

Król Sobieski został oszukany po odsieczy i nie dostał pieniędzy od cesarzy aby mógł wypłacić żołd tatarskim wojskom najemnym.

W drodze powrotnej zamiast żołdu dał im ziemie na terenach dzisiejszych Łodygowic,Rybarzowic,Szczyrku itd.

Poczytałem o historii tych ziem i wydaje mi się, że to tylko "urban legend". O Tatarach nigdzie nie znalazłem ani słowa, natomiast wszystkie źródła mówią o Wołochach, którzy na tych terenach osiedlali się już od XIII wieku.

Ale skoro nie chcesz na ten temat się wypowiadać, to nie będę go ciągnął.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy - zobaczymy. :smile:

Już zresztą widzę protesty, także tych co jadą po p. R. równo, że Słowacy wykupują dobro narodowe itd.

To chyba coś o mnie... :wink:

Jeśli chodzi o mnie,to bardzo by mnie cieszyło,gdyby TMR przeją Czyrną-Solisko!Przypuszczam,że za 5 lat (góra 10)mielibyśmy nowoczesny i dobrze przemyślany ośrodek narciarski.A tak mamy puste obietnice i drobne retusze,bo póki co nie zauważyłem większej różnicy między poprzednim właścicielem a obecnym gospodarzem. :sorrow:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba coś o mnie... :wink:

Jeśli chodzi o mnie,to bardzo by mnie cieszyło,gdyby TMR przeją Czyrną-Solisko!Przypuszczam,że za 5 lat (góra 10)mielibyśmy nowoczesny i dobrze przemyślany ośrodek narciarski.A tak mamy puste obietnice i drobne retusze,bo póki co nie zauważyłem większej różnicy między poprzednim właścicielem a obecnym gospodarzem. :sorrow:

Też bym wolał :biggrin:, ale niestety karnety by było duuużo droższe :eek:.

Ale jeśli myślisz, że te kanapy by powstały szybciej, to się grubo mylisz. Dlaczego - napisał Mig. TMR podobnie jak R. nic nie zrobi jak nie ma wszystkich papierków i stempelków. A to trwa.

AAA i jeszcze jedno. Już widzę niektórych kolegów, jak będąc na miejscu R. i mając dofinansowanie z UE od przyszłego sezonu budowlanego wołają: "P....ć pieniądze unijne!!!! Ja zbuduję tylko za własne!!!!" :biggrin::biggrin:

Tadek

PS. Johnny, nieuważnie Cię przeczytałem. Napisałeś za 5-10 lat. No właśnie, jeszcze tyle nie minęło. Ale zgadzam się z Tobą w 100%. Nawet po pięciu latach, gdyby SON był własnością TMRu, ośrodek by był duuużo nowocześniejszy, niż będzie. Ale ja jestem umiarkowanym optymistą, powoli zmienia się na lepsze i w dobrej kolejności. No i R, nie robi głupot jak na CZ. G. czy Korbielowie.

Edytowane przez Tadeusz T
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty zostały wykonane zgodnie z dokumentacją i sztuką budowlaną, wiele lat temu przez poprzedniego właściciela, nie mam pojęcia kiedy to było, ale myślę że więcej jak 10 lat temu, a teraz dziki w poszukiwaniu żołędzi wygrzebały to ku ogromnej radości aktualnego właściciela, który cwanie wykorzystuje to jako narzędzie marketingowe, budując napięcie i mit że się rozwija i że coś robi, nie robiąc NIC!!!

Prawdopodobnie to jeszcze sam Richter,będąc prezesem GAT,zlecił wykonanie tych fundamentów,po czym kazał dobrze zamaskować... Teraz je odkopał,żeby zrobić takie: TADAM!!! INWESTUJĘ!!! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma kasy czy tez zdolności kredytowych, to niech się nie bierze za organizację ośrodka narciarskiego....

Oj chyba nie masz racji. Na świecie powstało mnóstwo ośrodków narciarskich mimo, że organizatorzy mieli tylko góry i nic poza tym...:smile:

Zresztą jak to było??? Jakoś tak: "Ja nie mam nic, Ty nie masz nic, w sam raz mamy tyle aby założyć wielki ośrodek narciarski!!!" :biggrin:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak to było??? Jakoś tak: "Ja nie mam nic, Ty nie masz nic, w sam raz mamy tyle aby założyć wielki ośrodek narciarski!!!" :biggrin:

Tadek

No tak...Tyle, że im ten biznes nie wyszedł :smile:

A na poważnie... Żeby wyjąć, trzeba włożyć, a w Szczyrku od lat tylko wyciągają, przynajmniej tyle ile mogą. Żeby powstał ośrodek z prawdziwego zdarzenia trzeba mieć kasę tu i teraz,a nie wirtualną. Jeden nowy wyciąg (o ile kiedykolwiek powstanie, bo póki co tylko o tym słyszymy) niczego w Szczyrku nie zmieni, o ile nie będzie połączony z budową innych wyciągów, z naśnieżaniem, z poszerzeniem tras. A żeby tego wszystko skoordynować potrzebna jest...kasa. I wracamy do punktu wyjścia...Nie masz kasy nie pchaj się do zakładania ośrodka narciarskiego :smile:

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Żeby powstał ośrodek z prawdziwego zdarzenia trzeba mieć kasę tu i teraz,a nie wirtualną. Jeden nowy wyciąg (o ile kiedykolwiek powstanie, bo póki co tylko o tym słyszymy) niczego w Szczyrku nie zmieni, o ile nie będzie połączony z budową innych wyciągów, z naśnieżaniem, z poszerzeniem tras. A żeby tego wszystko skoordynować potrzebna jest...kasa. I wracamy do punktu wyjścia...Nie masz kasy nie pchaj się do zakładania ośrodka narciarskiego...

I tak i nie.

Najlepszym tego przykładem jest wspomniany przez Tadeusza Czarny Groń.

Tam mieli kasę i ........ . No właśnie.

Dajmy im trochę czasu. Wiem już mieli dużo..... .

Nie mniej coś tam się rusza. Mam nadzieje, że będzie jak w "Lokomotywie" najpierw powoli jak żółw ociężale............:biggrin:

Takie moje marzenie.

W końcu ta smętna Białka tez nie powstała w dwa lata.

Takie inwestycje wymagają czasu - papiery, zgody, ........, pieniądze.

Życzę nam wszystkim żebyśmy doczekali jednak fajnego zrównoważonego ośrodka w Szczyrku.

A co do szumu medialnego, to ja nawet rozumiem włodarzy SON-u, chcą po prostu przytrzymać narciarzy zanim inwestycje ruszą na dobre:wink:

Wiem brzmi jak mrzonka. Ale chyba innego wyjścia nie mają.

Jeżeli w ciągu pięciu lat nic tam nie ruszy to może się zdarzyć, że nawet tacy zagorzali zwolennicy Szczyrku jak ja albo umrą albo więcej tam nie zaglądną.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Nie masz kasy nie pchaj się do zakładania ośrodka narciarskiego :smile:

Pozdrawiam

Gwarantuję Ci, ze kasa i wyciągi to najmniejszy z problemów. Hipoteka czegoś takiego jak SON to najlepsze zabezpieczenie. Kazdy bank wyskoczy z dowolnej kwoty.

Ważniejsze jest to co piszesz wyżej, po co nam przeinwestowany (brzmi jak szyderstwo w obecnym stanie... :-) ) osrodek z szybkimi kanapami i kilka x po 2800os na godz, gdzie nie ma gdzie i po czym jeździć... każdy pojedzie raz czy nawyżej 2x jak teraz i rozczarowany pojedzie gdzie indziej i w tygodniu puchy.... A licznik spłat tyka....

Pozdrawiam

michał

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w SONie dopiero coś ruszy jak głód zajrzy im w oczy :crazy:

Tzn. okoliczne ośrodki typu Pilsko, COS i mniejsze w Szczyrku się zmodernizują (a jak widać powoli coś tam się dzieje). Nastąpi wtedy powolny odpływ ludzi z SONu i zostaną jeno hardcorowi fani :happy: Właścicielowi SONu pozostaną wtedy 3 możliwości: zamknąć, zmodernizować albo sprzedać ośrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...