Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

JC w Tyrolu - dzisiaj Soelden


Rekomendowane odpowiedzi

...

Przy okazji miałem tez okazję się przekonać, że mentalnie Austriacy są lata świetlne przed nami. Jak? Zostawiliśmy portfel z dokumentami i kasą w restauracji przy autostradzie. Zorientowaliśmy się po 300 km i co? Zadzwoniliśmy, a Pani z restauracji powiedziała, że portfel czeka z gotówką w środku... Co kraj to obyczaj!

Miałam podobną sytuację wracając latem w Wenecji - zostawiłam torebkę w restauracji gdzieś w Austrii :redface: wróciliśmy się dużo szybciej niż wy. Torebka grzecznie czekała na recepcji restauracji z pełnym wyposażeniem :biggrin: ale strachu się najadłam sporo.

Kultura pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim też jeszcze nie zmienione, ale dobrzy byłoby to zrobić... żeby mnie potem zima nie zaskoczyła jak drogowców :wink:

Ja ma na felgach, więc robię to jak spadnie śnieg, wcześniej po prostu w takim wypadku szkoda opon.

No dobrze, pospamowaliśmy, a wracając do tematu powiedz Joasiu jak było, czy warto, czy czekać aż zima się faktycznie zrobi, raczej nie ma się co chyba czarować, prawdziwego klimatu raczej brak, a to jak dla mnie jest dość ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz postaram się zabrać śnieg ze sobą do Polski.

Jeśli o mnie chodzi to śnieg możesz przywieźć.

Ale minusowe temperatury to niech sobie przynajmniej do Wigilii zostaną w Alpach.:smile:

Oczywiście to moje czysto biznesowo-egoistyczne podejście do tematu.A nie narciarskie.

Od 24 grudnia to może i sypać i mrozić.Ale ten mróz gdyby tak nie spadał poniżej -5 stopni byłoby pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeee, please! Zostaw go tam na miejscu! W końcu i tak większość z obecnych tu narciarzy ląduje w Alpach ;)

Poza tym to jest towar tak deficytowy, że tylko patrzeć, jak nałożą na niego cło "wyjazdowe" więc po co Ci kłopoty ;)

A ja poproszę, bo chętnie pojeździłabym w Polsce :biggrin: owszem, Alpy rewelacyjna rzecz, ale przecież nie możemy tam być co tydzień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No dobrze, pospamowaliśmy, a wracając do tematu powiedz Joasiu jak było, czy warto, czy czekać aż zima się faktycznie zrobi, raczej nie ma się co chyba czarować, prawdziwego klimatu raczej brak, a to jak dla mnie jest dość ważne...

Fakt, że do prawdziwego klimatu trochę brakowało, choć na lodowcu czy na szczytach Hochgurgl udawało się oczy oszukać i nacieszyć widokami bieli :biggrin:

Wiadomo, im wyżej tym lepiej :wink:

Też uwielbiam prawdziwą zimę, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :cheerful: Patrząc na to co obecnie nam oferuje zima wyjazd mogę zaliczyć do bardzo udanych. Cieszę się, że wykorzystałam okazję i pojechaliśmy teraz, bo jak miałabym jeszcze raz wybierać: Alpy teraz lub w ogóle w tym sezonie to bez wahania wybrałabym je znów :biggrin: Do tego słoneczko nas rozpieszczało na całego, a to też bardzo lubię.

Nie wystarczy!

Myślisz,że jak się najeździłaś to możesz "całe to dobro" zachować dla siebie.

Nie ma tak dobrze.

Szczegółowy opis proszę.:angel:

Ok, postaram się dziś sprężyć i napisać co nieco :happy:

Edytowane przez asiek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zatkało mnie jak musiałem kupić paliwo za 1,52 Euro. Wizyta na austriackim CPN-ie nieźle daje po kieszeni.

sorry ale zeby nie demonizowac, nie wiem gdzie to bylo (stawiam stacje przy autostradzie lub moze Sölden, w Polsce z tego co wiem ceny tez znaczaco wyzsze przy autostradzie) ale ja od chyba nie pamietam od kiedy nie zaplacilem w IBK wiecej jak 1,40 E a srednia to ok 1,35-1,37 E, inna sparawa trzeba wiedziec gdzie tankowac

polecam:

http://www.spritcheck.com/q.html?action=search&search_fuel=diesel&search_time=noon&search_region=tirol&search_zip=

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale zeby nie demonizowac, nie wiem gdzie to bylo (stawiam stacje przy autostradzie lub moze Sölden, w Polsce z tego co wiem ceny tez znaczaco wyzsze przy autostradzie) ale ja od chyba nie pamietam od kiedy nie zaplacilem w IBK wiecej jak 1,40 E a srednia to ok 1,35-1,37 E, inna sparawa trzeba wiedziec gdzie tankowac

polecam:

http://www.spritcheck.com/q.html?action=search&search_fuel=diesel&search_time=noon&search_region=tirol&search_zip=

pozdro

My płaciliśmy zaraz przy wjeździe do doliny Oetztal 1,47 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...