Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

JC w Tyrolu - dzisiaj Soelden


Rekomendowane odpowiedzi

No słowo się rzekło, więc i pogoda się dostosowała. Tyrol czeka z odpowiednią pogodą... Te zaklęcia to chyba działają :stupid:

[ATTACH=CONFIG]4831[/ATTACH]

Ciekawe czy Asiek zabrała łańcuchy :confused::

Nawet przez moment nie wątpiłem.

Najzwyczajniej byłem pewien,że jak JC ruszy to będzie sypało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie Tignes też nas przywita z odpowiednią pogodą http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_miejscowosci=268&pogoda_dzien=2011-11-30 .JC nie zapomnij łańcuchy :wink:

Czyli coś w tym jest, że zawsze po halnym temperatura spada i zaczyna sypać:)

Ciekawe dlaczego prognoza w innych ośrodkach Sabaudii jest inna?? Może jest właśnie aktualizowana:rolleyes::

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś w tym jest, że zawsze po halnym temperatura spada i zaczyna sypać:)

Ciekawe dlaczego prognoza w innych ośrodkach Sabaudii jest inna?? Może jest właśnie aktualizowana:rolleyes::

JC ma chyba jakąś prywatną zdalnie sterowaną chmurkę,która pojawia się w odpowiednim momencie i znika kiedy trzeba. :wink: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Obergurgl. Zacznę od tego, że jechałem, jechałem i dojechałem. ponad 600 km we mgle :eek:. Jak myślałem o tym, żeby było biało, to nie do końca miałem na myśli mniejsze lub większe mleko pod drodze. Zamglenia ustąpiły dopiero przez Salzburgiem. Reszta drogi to już pikuś.

Kiedy przebyłem na miejsce było już ciemno, więc nie miałem okazji przekonać się ile śniegu jest na stokach. Jedynie obraz z kamery na ekranie hotelowego telewizora obrazuje, że zainwestowane miliony euro w naśnieżanie na coś się przydały. Okoliczne stoki wyglądają jak choinka w święta.

Jutro od rana do pracy. Kamera i aparat upakowane w plecaku, a zamiast kijów statyw. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jutro wieczorem zapraszam na raport narciarski z Tyrolu.

Dzisiaj zatkało mnie jak musiałem kupić paliwo za 1,52 Euro. Wizyta na austriackim CPN-ie nieźle daje po kieszeni.

Przy okazji miałem tez okazję się przekonać, że mentalnie Austriacy są lata świetlne przed nami. Jak? Zostawiliśmy portfel z dokumentami i kasą w restauracji przy autostradzie. Zorientowaliśmy się po 300 km i co? Zadzwoniliśmy, a Pani z restauracji powiedziała, że portfel czeka z gotówką w środku... Co kraj to obyczaj!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Obergurgl. Zacznę od tego, że jechałem, jechałem i dojechałem. ponad 600 km we mgle :eek:. Jak myślałem o tym, żeby było biało, to nie do końca miałem na myśli mniejsze lub większe mleko pod drodze. Zamglenia ustąpiły dopiero przez Salzburgiem. Reszta drogi to już pikuś.

Kiedy przebyłem na miejsce było już ciemno, więc nie miałem okazji przekonać się ile śniegu jest na stokach. Jedynie obraz z kamery na ekranie hotelowego telewizora obrazuje, że zainwestowane miliony euro w naśnieżanie na coś się przydały. Okoliczne stoki wyglądają jak choinka w święta.

Jutro od rana do pracy. Kamera i aparat upakowane w plecaku, a zamiast kijów statyw. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jutro wieczorem zapraszam na raport narciarski z Tyrolu.

Dzisiaj zatkało mnie jak musiałem kupić paliwo za 1,52 Euro. Wizyta na austriackim CPN-ie nieźle daje po kieszeni.

Przy okazji miałem tez okazję się przekonać, że mentalnie Austriacy są lata świetlne przed nami. Jak? Zostawiliśmy portfel z dokumentami i kasą w restauracji przy autostradzie. Zorientowaliśmy się po 300 km i co? Zadzwoniliśmy, a Pani z restauracji powiedziała, że portfel czeka z gotówką w środku... Co kraj to obyczaj!

Daleko, niedaleko....... miałem podobny przypadek około 4 lata temu, luty, ferie zimowe. Tylko, że jeździłem za portfelem w te i nazad +/- 50 km, bo nie pamiętałem gdzie się podział.

Czekał na mnie z kompletną zawartością (gotówka w 3 walutach, karty, papiery) - lokalizacja stacja paliwowa Kudowa - Słone.

Nie demonizujmy.

p.s. miałem wcześniej też 2 przypadki portfelowe odmienne o 180st. a nawet więcej :rolleyes::

Edytowane przez juice
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zatkało mnie jak musiałem kupić paliwo za 1,52 Euro. Wizyta na austriackim CPN-ie nieźle daje po kieszeni.

Czyli bez zmian.

U nas ON przy bieżącym kursie EUR/PLN wychodzi 1,22EUR, a więc różnica to około 1,3zł na litrze, czyli mniej więcej jak w latach ubiegłych.

Niestety można mieć obawy, że to się zmieni i raczej nie z powodu obniżki cen paliw w AU :frown::.

ps. 1,52EUR za litr nie dramat :wink:. Zdarzyło mi się płacić 1,82EUR na wakacjach, tyle, że nieco bardziej na południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Austriacy, w pensjonacie blisko Harrachova,zaskoczył mnie bardzo obszerny bar samoobsługowy ...od "zwykłego" Czeskiego piwa po 18 letnie szkockie.

Co ciekawsze, właściciel umożliwił klientom zakup np 50ml a nie od razu całej butelki, nalewało się samemu i jedynie odnotowywało się na karteczce pokojowej. Nikt nie stał, nie liczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słowo się rzekło, więc i pogoda się dostosowała. Tyrol czeka z odpowiednią pogodą... Te zaklęcia to chyba działają :stupid:

[ATTACH=CONFIG]4831[/ATTACH]

Ciekawe czy Asiek zabrała łańcuchy :confused::

No i jak już wiemy łańcuchy nie były potrzebne :biggrin: ale spakowane były, a do tego napęd na cztery i żadne śnieżyce nam niestraszne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...