Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam ;)

nie bede wukrywal, poniszy tekst znaduje sie takze, na "innym" forum, ale nie mo to zadnego zancznia, obiecalem fanatykowi, ze zamieszcze relacje z moejgo pobytu w les2alpes13-20marca. I bardzo chcialbym mu podziekowac za wiele przydatnych informajci jakie od neiog uzyskalem!

francuskie slonce ;) LES2ALPES 13-20.III.2010

Na wstepnie zaznacze, ze planowanie nartowania z marcu zaczalem juz w pazdzierniku, szukalem miejsca w alpach gdzie bede mogl sie wyjezdzic do bolu(kraj nie mial znaczenia) kwatera zapewni mi godziwy wy(od)poczynek po wielu miesiacach "ciezkiej pracy" Zarazem wyjazd mial byc w miare "tani".

Po wielu godzinach spedzonych przed komputerem w poszukiwaniu miejsca,noclegow itd. wybor padl na Francuskie Les Deux Alpes...Za les2alpes przemawialo

rewelacyjny komfortowy duzy aprtament(ok 90m2 na 6 osob, 3sypialnie,salon z plazma i dvd,2lazienki i WC).Nie tylko jak na francuskie warunki, bylo to ogromne i komfortowe lokum.Rezydencja nazywala sie ALBA i miescila sie zaraz przy wjezdzie do miejscowosci i w odlegosci ok 10m do najblizszej kanapy skad juz mozna bylo sie rozjezdzac po calym kompleksie

ilosc tras narciarskich(ponad (220km), naprwde sporo tego bylo i ciezko bylo sie znudzic

ogromny SnowPark, a ze jechalo z nami sporo deskarzy to mialo to znaczenie, zreszta sam sobie an ten wyjazd zkaupilem twni tipy aby to poszalec

wysokosc osrodka,tras.jechalsimy w polowie marca i mialem oboawy o warunki na trasach, a tu sie jezdzilo od 1600mnpm do 3600 gdzie byl lodowiec(podobno najlpeszy letni teren bialego szalenstwa w europie)

CENA zarowno kwatery jka i skipassu,szukalem przez wiele stron tanichkwater itd zaronwo angielskich jak i frnacuskich, a najlepsza znalazlem prze Polskie biuro,z ktorego jestem mega zadowolony za ww apartament placilismy 730zl niby nie tak tanio, ale warunki wrecz luksusowe no i co najwzniejsze dzieki temu, ze skorzystalem z biura skipass kosztowal mnie 140euro(normalna cena190euro)

Podroz

Dojazd wlasny na 3 auta jechalismy(12osob). wyjazd ok 22 z okolic Katowic,A4 az do granicy Niemieckiej, potem az do Karlsruhe,Bazylea,Genewa,Chambery,Grenoble, les2alpes. Warunk an trasie w Polsce i w niemczech byly ciezkie, ale pozniej sie wypogodzilo Szwajcaria i Frnajca powitaly nas wiosennym sloncem Koszt podorozy to tank, winieta na SUI 30euro, i 2 bramki w Fra po 5 i 10euro... Na mijesce dotarlismy na drugi dzien na ok 17.

Nartownie od 14 do 19marca

Pogoda: poza ostatnim dniem to nonstop lampa(nie pamietam kiedy ostatnio mialem taka pogode na wypadzie )a w piatek z rano do poludnia pochmurno, a pozniej.... lampa cos musi byc w tej frnacuskiej pogodzie balem sie o temp, szcegolnie o nizej polozne trasy, ze moze byc ciezko, ale w sumie tylko ostatnie 2 dni sie zrobilo troche ciplej i byl cukier, ale spokojnie mozna bylo zjechac do samej rezydencji pod drzwi(we francji wszedzie mozna chyba wjechac na nartach do recepcji ) troszeczke brakowalo mi swiezego sniegu, mialem ogromna chrake na free, ale nie bede juz narzekal...

Trasy itd.

jedna z przyczyn dla, ktorej chcialem zoabczyc Francje to, te przygotownie tras i ich szerokosc, mozna znalesc w wielu opisach narzekania na ww. Jesli chdodzi o szerokosci tras to wg. mnie to samo co austria zarowno, mega szerookie lotniska jak nieco wezsze az po same waziutkie dojazdowki...

Przygotownie tras... jest cos w tym prawdy, ze ciezko im z tym idzie.Napisze tak: byly trasy, ktore codziennie byly ratrakowane i nie bylo sie czego przyczepic, ale bywaly takie, ktore byly co drugi dzien, albo co trzeci dzien przygotowywane.jednego dnia na takim "lotnisku" to przygotowali tylko polowe stoku ale nie przeszkadzalo mi to zbytnio nawet na mniej przygotowanych monza bylo smigac cietym...Tras do wyboru ogrom, sporo czeronych,niebiskich no i pare czarnych(sam zjazd do les2alpes) kazdy znajdzie cos dla siebie. Infrastruktura wyciagowa: mialem lekkie obawy, ze moze nie byc najnowasze, ze bedzie troche starych wolnych krzesel(mi to tam nie przeszkadza pomyslaem, ze najwyzej bede wiecej czasu biernie sie opalal) an szczescie szybko rozwialem sowje watpliwosci, spora ilosc nowych wyprzeganych,szybkich krzesel, kolejki gonodlowe moze nie najnowsze ale szybki i to najwazniejsze.starsze krzesla tez byly ale prawie sie znich nie korzystalo.Orczyki owaszem, szegolnie na lodowcu na samej gorzye(ale to normalne) jak ja bylem to dzialaly tylko 2 na ldowcu, ale wdiac ze jest ich tam wiecej(nie ma ich zaznaczonych na mpkach!!!) pewnie sa uruchamiane latem

SNOWPARK

poswiecam osbny rozdzial na to co widzialem...Bedac rok temu w Penken i widzac VANS PARK bylem pod wielkim wrazeniem, ale to co jest w les2alpes bije to na glowe, bylo tam wszytsko ogromny halfpipe,niezliczona ilosc mega duzych skoczni(big air???),boxy,raile,rewelacyjne trasy do snow/boaredercrossu.Jak wspomnialem wyzej specjalnie an ten wyajzd kupilem twintipy(rossignole b ling) i balem sie jak na nich bedzie sie jezdilo, naprwde fajnie lekko przyjemne, a ich waga itd rewelacyjnie nadawaly sie od nauki trickow,skokow itd nie powiem spedzilem 2pelne dni tylko na snowparku mimo , ze sie dopeiro uczylem...SProbowalem wjechac na halfpipe, pomyslalem tak na luzie oabcze podjade pod krawedzi itd, niestety nie wiedzialem, ze tak szybko sie lapie predkosc i wysokosc na piepie i przy trzecim podjezdzie wylecialem w gore jak sledz na sczescie upadlem na polke, a nie na krawedz czy w dol naprwde polecam kazdemu sporbowac, sa amle skocnie gdzie sie mozna bezpiecznie uczyc przygotownie snowparku codziennie wzrowe.Masa deskarzy i anrciarzy, ktorzy robili na tych skocnziach itd takie rzeczy jak an filmikach rebulla :P

APESS SKI

przyzwyczajony to imprez apresski w Italii i Frnacji tego samego sie spodziewalem w Francji.Nic bardziej mylnego!! codziennie przy posredniej stacji gonodoli(JANDRI EXPRESS) od 15 do 17 Dj gral muze...cos rewelacyjnego... super impreza na stoku, wkolo biale sczyty,slonce i masa ludzi z calej europy siwetnie sie bawiaca.co np w porowniu do szlagierow a austri i wloszech jest spora roznica szczegolnie dla mlodszych adpetow zimowych sportow... Jedyny minus to cena piwko 7euro, ale jak jesrt dobra imrpeza to sie nie patrzy na takie szczegoly a codziennie byla super muza itd

Nocne imrpezy w les2alpes to glownie dyskotego avalanche, niestety nie wszeldem do srodka bo cena 20euro za wstep troche mnie ostraszyla, z perspektywy czasu zaluje, ze sie nie skusilem Nparwde abrdo wyluzowane towarzystwo i uprzejme bylo na imrpezach

SUMASUMARUM

Jako wielki plus frnacji musze zaznaczyc widoki,krajobrac.Jest to cos innego niz Austria,WLochy, gory sa naprwde wyzsze i to widac, przecudne widoki na mt.blanc i inne 4tysieczniki.Musze przynac, ze byl to chyba moj najlepszy wyjazd narciarski w zyciu, na pewno zlozyla sie an to rewelacyjna pogoda, ale takze naprwde super kwatera i cala infrastruktura hotelowa zrobiona pod narciarza, zeby wszedzie bylo blisko...

Bardzo bede chcial tam powrocic, glownie ze wzgledu na niesmowity snowpark, chyba nad dobre sie wciagne we freestyle

1P.S.zdjecia wrzuce za nie dlugo

2P.S. jeden dzien w ramach karnetu smigalismy po alpe'd'huez relacja wkrotce

3P.S.prosto po les2alpes jechalem na Subai, ale juz do "pracy" relajca takze wkrotce

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wyjazd zaplanuj do Trzech Dolin lub Espace Killy gwarantuje Ci, że są to ośrodki reprezentujące jeszcze wyższy poziom, a potem ...... już podobno nic lepszego nie ma:mad: Za nocleg trochę przepłaciłeś 740 zł/os to dużo. Ja zapłaciłem dwa lata temu 780 zł/os wraz z przejazdem autokarem na trasie Wawa-L2A, ubezpieczeniem, opieką pilota i noclegiem w Albie tylko tydzień później. Karnet również ze zniżką grupową wtedy chyba w podobnej cenie. Jak będziesz potrzebował w przyszłości namiary na spanko we Francji daj znać.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...