skionline.plsport wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Cornelia Huetter i Wendy Holdener wygrywają w Lenzerheide

2016.03.15
Sezon 2015/2016 wielkimi krokami zbliża się do końca. W ubiegły weekend w szwajcarskiej miejscowości Lenzerheide odbyły się kolejne zawody, zaliczane do Alpejskiego Pucharu Świata. Wygrały Cornelia Huetter i Wendy Holdener, a Lara Gut zapewniła sobie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji końcowej.

Cornelia Huetter najszybsza w supergigancie

W sobotę zawodniczki przystąpiły do rywalizacji w supergigancie. Tego dnia niepokonana była Austriaczka, Cornelia Huetter. 22-latka wyprzedziła Fabienne Suter ze Szwajcarii (+0,10s) oraz swoją rodaczkę, Tamarę Tippler (+0,35s). Walcząca o zdobycie Kryształowej Kuli Lara Gut zajęła 5 miejsce, a jej główna rywalka, Viktoria Rebensburg, uplasowała się na 18 pozycji. Polki nie brały udziału w konkursie.

Wendy Holdener liderką na półmetku rywalizacji

Dzień później rozegrano superkombinację. Z uwagi na mgłę zawodniczki najpierw stanęły na skróconej trasie slalomu, a następnie zmierzyły się w supergigancie. Po pierwszym przejeździe liderką została reprezentantka gospodarzy, Wendy Holdener. Za nią znajdowały się Michaela Kirchgasser z Austrii (+0,49s) oraz Marie-Michele Gagnon z Kanady (+0,67s).

Wendy Holdener wygrywa i zdobywa Małą Kryształową Kulę

Pogoda nie zdołała pokrzyżować planów organizatorów i po półgodzinnym opóźnieniu alpejki ponownie znalazły się na starcie. Wendy Holdener utrzymała prowadzenie, zapewniając sobie drugie pucharowe zwycięstwo w karierze. Drugą lokatę w superkombinacji zajęła Michaela Kirchgasser (+0,46s), natomiast awans z dziewiątego na trzecie miejsce wywalczyła Lara Gut (+0,47s).

Lara Gut z Kryształową Kulą

To był wspaniały dzień dla Szwajcarów. Przed własną publicznością Wendy Holdener zdobyła Małą Kryształową Kulę w superkombinacji, a Lara Gut zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Alpejskiego Pucharu Świata. Ostatnią reprezentantką Szwajcarii, która zdobyła Kryształową Kulę, była Vreni Schneider. Utytułowana zawodniczka sięgała po to trofeum trzykrotnie w latach 80. i 90. XXw. Finałowe zawody tego sezonu odbędą się w St. Moritz w dniach 16-20 marca.